Skandynawia w Sopocie 30.05-02.06.2013

Next


SwS logotypRGB


W nadchodzący długi weekend wszyscy zainteresowani atrakcjami turystycznymi Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii powinni odwiedzić sopocki deptak. Będzie można posłuchać prelekcji o najpiękniejszych miejscach Skandynawii, skorzystać ze specjalnej oferty biur podróży i przewoźników promowych, wziąć udział w licznych konkursach, a nawet wygrać rejs do którejś z nordyckich stolic.„Skandynawia w Sopocie” to festyn promujący atrakcje turystyczne Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii. Każdego dnia będzie można posłuchać osób, które kraje Północy poznały na wylot.

Konrad Konieczny, szef norweskiej organizacji turystycznej VisitNorway w Polsce, a zarazem współautor przewodnika po tym kraju i zapalony rowerzysta, który na rowerze przemierzył całą Norwegię, opowie o najpiękniejszych miejscach krainy fiordów i możliwościach turystyki aktywnej (piątek godz. 13 i 15). Bezpośrednio po spotkaniu z nim będzie można obejrzeć film „Łowcy przygód”, który pokazuje Norwegię dla aktywnych: kajaki w fiordach, nurkowanie w morzu, śledzenie wielorybów w oceanie, jazda rowerem po górskich szlakach i norweskich drogach, zdobywanie szczytów górskich, w tym najwyższego szczytu Europy Północnej, Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.), zaglądanie w szczeliny lodowców, opływanie groźnie wyglądających ale pięknych gór lodowych w jeziorze lodowcowym Stygvatnett oraz poznawanie magii Lofotów – jednego z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Norwegia idealnie nadaje się na spędzenie wakacji w ruchu, o czym przekonują bohaterowie filmu. Podziwianie fiordów z poziomu kajaka, jazda rowerem wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów, górska wspinaczka zwieńczona możliwością zobaczenia panoramy górskich szczytów – wybierając takie formy spędzania czasu można obcować bliżej z niesamowitą norweską naturą. Film jest rejestracją przygód blogera Bartka Sobczaka i jego dziewczyny Natalii, którzy wygrali konkurs Visit Norway. W ramach nagrody mogli zrealizować swoje marzenia o wyprawie do Norwegii, a ich przygody były rejestrowane przez polskich dokumentalistów: Mikołaja Molendę i Kubę Pietrzaka.

Od piątku do niedzieli codziennie o godz. 16 Karol Rosada z firmy Sea Tours opowie o Mini Rejsach do skandynawskich stolic, a bezpośrednio po prelekcji na widzów czeka wielka niespodzianka: losowanie Mini Rejsu. Na wycieczki rowerowe do południowej Szwecji zaprosi Zuzanna Rosinke, przewodniczka i współautorka strony szwecjanarowerach.com (czwartek godz. 18 i sobota godz. 13), a Maciej Zborowski, skandynawista, przewodnik i bloger, przedstawi najciekawsze pomysły na zwiedzanie Skandynawii z dziećmi (niedziela godz. 13).

Na uczestników festynu czekają liczne atrakcje. Biuro podróży Sea Tours oraz przewoźnicy promowi Stena Line, DFDS i Tallink Silja Line przygotowały specjalne promocje na wyjazdy do Skandynawii oraz konkursy i niespodzianki. Na przykład rejs do Szwecji będzie można zarezerwować w promocyjnej cenie już od 79 zł na osobę.

W czasie festynu świętować będziemy Dzień Dziecka, dlatego specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Będzie na nich czekać koło fortuny z nagrodami, stanowisko do profesjonalnego malowania twarzy, a także konkursy i prezenty dla każdego: baloniki,  wiatraczki i inne upominki uwielbiane przez dzieci. Można też będzie spróbować prawdziwego dżemu ze skandynawskich borówek.


PROGRAM

Czwartek 30.05.2013

godz. 18 Rowerem do Szwecji (Zuzanna Rosinke, Stena Line)

Piątek 31.05.2013

godz. 13 Norwegia - kraina fiordów (Konrad Konieczny, VisitNorway)
 
po prelekcji film „Łowcy przygód”

godz. 15 Norwegia dla aktywnych (Konrad Konieczny, VisitNorway) 

po prelekcji film „Łowcy przygód”

godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl) 

po prelekcji losowanie Mini Rejsu

Sobota 01.06.2013

godz. 13 Rowerem do Szwecji (Zuzanna Rosinke, Stena Line)

godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl) 

po prelekcji losowanie Mini Rejsu

Niedziela 02.06.2013

godz. 13 Skandynawia dla dzieci (Maciej Zborowski, Stena Line)

godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl)
 
po prelekcji losowanie Mini Rejsu© TwojaSkandynawia.pl 2013            tel: 58 306 24 44            e-mail: biuro@twojaskandynawia.pl