SKANDYNAWIA w SOPOCIE 23-25.05.2014

naglowek SwS


W nadchodzący weekend wszyscy zainteresowani atrakcjami turystycznymi Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Islandii powinni odwiedzić sopocki deptak. 

Będzie można posłuchać prelekcji o najpiękniejszych miejscach Skandynawii, skorzystać ze specjalnej oferty wyjazdów turystycznych, rejsów i wynajmu domków wakacyjnych, wziąć udział w licznych konkursach, a nawet wygrać rejs po Skandynawii.

W majowy weekend 23-25 maja w Sopocie zagości Skandynawia. Tradycyjnie na Placu Przyjaciół Sopotu pojawią się drewniane domki z flagami krajów skandynawskich i biała sylwetka wielkiego promu Stena Line. 

Goście festynu będą mogli wysłuchać prelekcji o podróżach do Skandynawii. Luiza Lendzion z FjordLine Polska opowie o wyprawach promem do Norwegii
(sobota godz. 15.00), a Magdalena Kempa, pilot SeaTours,  przedstawi uroki czterech pór roku w tym kraju (sobota i niedziela godz. 16.00).
Natomiast Karol Rosada z SeaTours zaprezentuje Mini Rejsy po Skandynawii (sobota i niedziela godz. 17.00). 
Po jego prelekcjach przygotowano niespodziankę dla słuchaczy: możliwość wygrania Mini Rejsu.

Tradycyjnie wiele atrakcji czeka też na pokładzie promu Stena Line. Będą liczne konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, maszyna
do produkcji baniek mydlanych i słodkie upominki. Na wszystkich czeka oferta specjalna: rejsy do Szwecji za połowę ceny (od 79 zł).

Specjalne oferty przygotowali też inni uczestnicy festynu: SeaTours, DFDS Seaways, Tallink Silja Line i Scandlines – zniżki na bilety promowe po Morzu Bałtyckim oraz na wycieczki tour-operatora – SeaTours. 

Na gości festynu czekać będą propozycje wyjazdów do skandynawskich i nadbałtyckich stolic, do norweskich fiordów, na bajkowe wyspy Lofoty i na najbardziej wysunięty na północ skrawek Europy – Nordkapp. Po raz pierwszy pojawią się też oferty wycieczek na Islandię.

Barwny drewniany domek to jeden z symboli Skandynawii. Któż nie marzył, by zamieszkać w nim choć na parę dni. Dzięki firmie Novasol, którą udało się zaprosić do Sopotu, będzie to możliwe. Na odwiedzających czekać będą oferty wynajmu domów wakacyjnych w całej Skandynawii.

Nie zabraknie też wyjątkowego przysmaku: dżemu z borówki skandynawskiej. Degustacja tego specjału to wyczekiwana przez wielu tradycyjna atrakcja sopockiego festynu.

Organizatorzy zapraszają na Plac Przyjaciół Sopotu od piątku do niedzieli (23-25 maja) w godz. 12.00 – 20.00. Szczegółowy program festynu na stronach abakart.com.pl i TwojaSkandynawia.pl.


Organizator: Abakart Advertising

Współorganizator: Sea Tours

Partnerzy: Stena Line, Fjord Line, DFDS Seaways, Tallink Silja Line, Novasol, Scandlines, MiniRejsy.pl 

Patronat: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, TwojaSkandynawia.pl stopka SwS© TwojaSkandynawia.pl 2013            tel: 58 306 24 44            e-mail: biuro@twojaskandynawia.pl