OSLO

Previous

Oslo stolica Norwegii, w której zbiegają się wszystkie krajowe i międzynarodowe drogi transportowe oraz turystyczne.  Miasto położone jest w samym centrum Oslo Fjord otoczonego z każdej strony porastającymi lasem wzniesieniami, które nadają niepowtarzalnego naturalnego uroku tej skandynawskiej stolicy.


Turyści odwiedzający Oslo poraz pierwszy, są mile zaskoczeni ilością restauracji i atrakcji odbywających się na wolnym powietrzu.

Oslo jest pełne atrakcji: muzea, parki i dzielnice z niezliczonymi zabytkami oraz sklepami znanych marek. Wszystkie atrakcje Oslo mieszczą się w jego centrum i są dostępne dla zwiedzających pieszo. Jedynie do kilku atrakcji należy udać się środkami komunikacji miejskiej, a są nimi: skocznia w Holmenkollen, Muzeum Wikingów, Muzeum Kontiki, Muzeum Fram.

Atrakcje Oslo:

Światowej sławy skocznia narciarska
Holmenkollen oraz zimowa Olimpiada w 1952 roku przyczyniły się do nadania Oslo tytułu "Światowej Zimowej Stolicy". Jednakże Oslo również latem tętni życiem i przyciąga turystów.

Museum Norweskiej Historii Kultury – w tym jednym z największych europejskich muzeów na wolnym powietrzu, można zobaczyć tradycyjne budownictwo z całej Norwegii na przestrzeni stuleci.  Podczas sezonu letniego (odbywają się wystawy) mają miejsce liczne wydarzenia kulturalne powiązane z muzyką i folklorem oraz sztuką i rzemiosłem, lokalnymi wypiekami,  itp. Zwiedzajacym przybywającym wraz z rodzinami, Oslo proponuje również takie atrakcje jak przejażdżki konno i dorożką czy wizytę w starym sklepie ze słodyczami.

Statek Fram to kolejna z atrakcji miasta. Jednostka powstała w 1892 roku i była przeznaczona do celów badawczych na terenach polarnych. Można zwiedzać jej wnętrze oraz autentyczne wyposażenie. Statek Fram posłużył w czasie trzech wypraw odkrywczych prowadzonych przez Fridtjofa Nansena, Otto Sverdrupa i Rolanda  Amundsena. Wystawa prezentuje również obszerną historię wypraw polarnych. Wszystkie znajdujace się tam opisy są tłumaczone w ośmiu językach.

Muzeum Historii Naturalnej i Ogrody Botaniczne są idealnym miejscem relaksu, ucieczki od miejskiego zgiełku gdzie można podziwiać różnorodność roślinności regionu.

Można znaleźć tu również Muzeum Botaniki, Dwór Toyen, Muzeum Zoologii, Muzeum Paleontologii oraz Muzeum Geologiczne.

Oslo City Hall by night© TwojaSkandynawia.pl 2013            tel: 58 306 24 44            e-mail: biuro@twojaskandynawia.pl